LISTWY ZĘBATE I KOŁA ZĘBATE

Zębatki, koła zębate i przekładnie zębate stożkowe są następnymi elementami służącymi do przekazywania momentu obrotowego i przeniesienia energii mechanicznej z jednego segmentu zębatego na drugi. Segmenty zębate mają bardzo szeroki zakres zastosowania w różnych aplikacjach nie tylko w przemyśle. Materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest w większości przypadków stal lub stal nierdzewna, istnieje jednak możliwość wykorzystania także innego odpowiedniego materiału wg życzenia klienta.

W razie zainteresowania prosimy o zapytanie ofertowe.

Koła zębate z uzębieniem prostym i skośnym:

Zakres modułów: 1,0 - 20,0
Maks. średnica: 3 200 mm
Szlifowane zęby do modułu M10,0 / do średnicy 800 mm
Materiał: C45 lub stal do nawęglania
Dodatkowa obróbka termiczna: nawęglanie i hartowanie

Listwy zębate (zębatki) uzębieniem prostym i skośnym:

Zakres modułów: 1,0 - 20,0
Maks. długość: 3 000 mm
Jakość uzębienia: Q6 – Q10
Materiał: C45 lub stal do nawęglania
Dodatkowa obróbka termiczna: hartowanie indukcyjne

Przekładnie zębate:

Oferujemy przekładnie zębate stożkowe o zębach prostych w wykonaniu typ A i typ B z przełożeniem od 1 : 1 do 1 : 4, w modułach M 1 – M 5. Przekładnie dostarczane są w parze i pojedynczo, standardowo mają wstępnie wywiercony otwór.

 

 

Koła pasowe

Nasza produkcja skupia się przede wszystkim na kołach pasowych zębatych typu T (pas profilu T), HTD (pas profilu M), AT (pas profilu AT) i CTB (pasy profilów L, HL, H, XH). Klientom oferujemy jednak uporządkowany asortyment kół zębatych pasowych i wałów zębatych, a zwłaszcza produkcję indywidualną według dostarczonej przez nich dokumentacji technicznej. Koła zębate pasowe przeznaczone są do wszystkich rodzajów pasów zębatych.

Koła zębate pasowe mogą być dostarczone w wykonaniu z pełną piastą (ze wstępnie wywierconym otworem lub bez niego) lub z otworem dla tulei Taper Lock. Koła zębate pasowe wykonane i dostarczane są przede wszystkim ze stali, żeliwa fosforanowanego i stopów aluminium. Dodatkowo koła zębate pasowe mogą być wyposażone w prowadnice boczne, które są na nie wciskane.
Na życzenie klienta koła zębate pasowe mogą być u nas wyważone.

Preferencje dotyczące prywatności
Używamy plików cookie, aby usprawnić odwiedzanie tej witryny, analizować jej wydajność i zbierać dane o jej użytkowaniu. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane partnerom w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie", wyrażasz zgodę na takie przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub dostosować swoje preferencje.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Pokaż szczegóły